Перенесення важких речей на час завжди становило інтерес для богатирів–стронгменів. Все, що велике, важке і незручне, а особливо те, що можна забрати подалі і пошвидше – ось у чому сенс! Сьогодні фокус нашої уваги припав на одну з найбільш чарівних вправ у програмі стронгмена – «Прогулянка фермера»! Напевне, родоначальники Стронга були досить ледачими, щоб носити багато разів сумки малої ваги ..? Легше, звичайно ж, було б – раз, і пронести все те, чим обтяжила їх жінка, йдучи з базару! 🙂 Так і йшли на перегонки один з одним сильні чоловіки, а ось тепер це конкретне змагання для силовиків-екстремалів! Цікаво, що на перших офіційних змаганнях зі стронгмену дану вправу виконували з двома важкими бідонами – мабуть так уявлялися сільські жителі організаторам! 🙂 Отже – «Фермер» ..
Рекорди:
Офіційний рекорд WSF в «Прогулянці фермера» вагова категорія 110 кг – Сергій Конюшок (Україна) 2х130кгх60м 31,5с (WSFWC-2012 Ukraine, Kyiv); рекорд WSM – Василь Вірастюк (Україна) 2х125кгх75м 28,62с (WSM-2003 Zambia).
Снаряд / Варіанти:
Стандарт «фермерів» WSF – розмір снаряду:
– Довжина 70 см;
– Висота 45 см;
– Ширина 16 см;
– Висота ручки 15 см;
– Діаметр ручки 29 мм;
– Вага порожнього снаряду 115 кг
Хоча в професійних турнірах форма, вага і зовнішній вигляд снарядів широко варіюють від болонів з ручками до сумок з живими тваринами (на одному змаганні спортсмени переносили «авоськи» з живими свинями!). До цього типу вправ можна віднести і «Тімбер–кері» (перенесення колодязя з ручками) і «Вілл-барау» (транспортування за ручки важкої вози, або автомобіля, з прикріпленими ручками до фаркопу).
Техніка виконання:
Встаньте між снарядами посередині (відстань між «фермерами» – ширина тазу). Візьміться за ручки фермера по центру, або на відстань в палець назад (для того, щоб при перенесенні снаряд був нахилений злегка вперед і задавав інерцію при переміщенні). Підсядьте, прогніть спину, проштовхніть груди вперед, зведіть лопатки, голову наверх, як можна сильніше напружте поперек і з ніг випряміться. З вертикального положення, зі зведеними лопатками, починайте рух вперед невеликими кроками, додаючи в темпі по мірі проходження дистанції.
Нюанси:
Слідкуйте за тим, що б лопатки завжди були зведені, плечі злегка підняті трапеціями – це надасть монолітної пози тулубу, отже руки будуть закріплені і хват рефлекторно посилиться. Так само намагайтеся не “встромлятися” ногою в підлогу при перенесенні фермерів, кроки повинні бути м’якими, плавними, пружними, перекочуючись з п’яти на носок (майже як у спортивній ходьбі за виключенням вихлювання тазом). Намагайтеся не опускати голову.
Дихання:
Вправа виконується з напруженням, з малими і короткими вдохами і видихами на кожні два кроки.
Режим виконання:
Змагальна дистанція і вага снарядів часто відрізняються в професійних турнірах. За правилами WSF вага кожного «фермера» дорівнює 120; 130; 140 кг (залежно від категорії), дистанція 60 метрів (3 відрізка по 20 метрів). Починати тренувати техніку краще з невеликих ваг 100-110 кгХ40 метрів. У цьому ж режимі добре відпрацьовувати і швидкість. Потім вагу і дистанцію можна збільшувати і коригувати залежно від попередніх змагань.
Працюючі м’язи:
«Прогулянка фермера» – локомоторний (циклічний) рух, який анатомічно правильно розвиває всі м’язи, пов’язані з ходьбою і бігом (сідничні, квадріцепс, задня поверхня стегна, гомілка), а також увесь м’язовий корсет, який утримує хребетний стовп (еректори спини, трапецивидні, м’язи, що зводять лопатки, найширша спини). Ну і звичайно ж м’язи рук, особливо передпліччя. Таким чином, «фермер» – шикарна базова вправа для розвитку безлічі м’язів. Особливо при використанні великих ваг, гіпертрофія працюючих м’язів анатомічно правильно розвиває форму атлетичної статури.
Пов’язані вправи:
Штовхова тяга – зміцнення спини і трапеції як остова. Ходьба випадами, «болгарські присідання», вишагування на плінт з обтяженням – розвивають м’язи і міжм’язові сполуки, пов’язані з ходьбою і перенесенням. Вис на руках, утримання дисків від штанги на час – тренує хват.
Коментарі «зірки вправи»:
Одним з видатних «фермерів» світового Стронга звичайно ж є Василь Вірастюк! Ось його думка про успіх у цій вправі: «Я вважаю, що головними якостями успіху в «прогулянці фермера» є: швидкість, технічне виконання кроків і всієї вправи в цілому і, звичайно ж сильний хват!»